(Oppland Arbeiderblad)

Bilbrannen har ført til full utrykning fra alle nødetater til riksvei 4. Bilen som brenner står noen kilometer sør for Lygna, opplyser politiet.

– Personene er ute av bilen, opplyser politiet.

Det har vært noe redusert framkommelighet på ulykkesstedet, men OAs reporter på stedet opplyser at trafikken går sakte forbi i i nordgående retning klokka 16.24. Det er ingen kø i sørgående retning. Det ryker fortsatt fra bilen og brannvesenet holder fortsatt på med slukking.

Ifølge Avisa Hadeland kom føreren, en mann i 30-åra, seg ut av bilen på egenhånd.

Ifølge politiet står bilen i nordgående felt. Trafikken dirigeres på stedet.

– Brannbil med vann kom til stedet klokka 16. Brannvesenet holder på med slukking der nå. Veien blir stengt litt til inntil brannen er slukket, sier operasjonsleder i politiet i Innlandet, Christian Svarstad til OA klokka 16.15.

TOTALSKADD: Bilen ble helt nedbrent. Foto: Christina Engen Johansen

Fører av bilen har muligens pustet inn røyk og oppsøker legevakt selv. Det er ellers ikke meldt om noen skader.

SLUKKING: Brannvesenet er på stedet. Det ryker fortsatt fra bilen. Foto: Kristine Bechmann Holter

oa.no oppdaterer saken