[Nordlys] Hus trenger folk og folk trenger hus, heter det. Tommy Finstad trenger folk som trenger hus. Han har nemlig et til overs.
– Min kone og jeg skal bygge nytt på denne tomta. Da må vi først fjerne dette huset, forteller han til Nordlys.
- Les også: Lyst på et gratis hus?
Huset han snakker om ligger i Solstrandveien i Tromsdalen et stykke sør for Reinen skole. Det ble bygget i 1986, og er renovert på starten av 2000-tallet. Det er altså ingen falleferdig rønne Finstad falbyr.
– Nei, det er god standard, og det er utstyrt med hvitevarer av høy kvalitet.
- Les også: Cathrine vant leilighet
Så hvorfor gi vekk huset gratis, vil kanskje noen vite.
– Vi har nok med å bygge tre nye rekkehus i tillegg til det huset vi selv bor i. Byggeprosjektet er vår pensjonssparing, forklarer Finstad.
Finstad vil gjerne starte så raskt som mulig med byggingen av de planlagte tre boligene i rekkehus. Nabovarsler er sendt, og snart går byggesøknaden til Tromsø kommune.
Boligen på tomta går derfor til den første og beste som får huset fjernet. Her ligger også den eneste ulempen med tilbudet:
Det vil selvfølgelig ikke være gratis å få fraktet huset vekk. (ANB)
Les mer om: artikkelemnene