Politipatruljer på Gjøvik og Toten har hatt en forholdsvis hektisk natt til tirsdag. I forbindelse med helt ordinær patruljering har de avdekket tre førere av forskjellige kjøretøy som ikke skulle vært ute i trafikken.
Like etter klokka 01 i natt ble kom politipatruljen over en bil på Bøverbruvegen ved Reinsvoll. Her ble en mann i 60-årene anmeldt ettersom det viste seg at han ikke hadde gyldig førerkort.
Politiet har anmeldt mannen.
På Kallerud i Gjøvik stoppet politiet en moped ved 02.30-tiden der føreren viste seg å ikke ha gyldig førerkort, samt at vedkommende var påvirket av narkotika.
– Mannen i 40-årene anmeldes og ble tatt med til legevakt for blodprøve, opplyser operasjonsleder Haagen Løvseth.
Bare noen minutter senere var politiet på plass i Storgata på Raufoss. Patruljen stanset en bil hvor føreren ble testet for rusbruk.
– Utslag på kokain og opiater. Fører, en mann i 20-årene, anmeldes og tas med til legevakt for blodprøve, sier operasjonslederen.
Haagen Løvseth sier til Oppland Arbeiderblad at ingen av førerne ble tatt som følge av tips fra publikum.
Kommentarer til denne saken