[Romerikes Blad] Avisoverskrifter om boligpriser rett til værs skaper forventninger, spesielt for boligeiere i sentrumsnære og såkalte pressområder.
Arnfinn Fagerli trodde derfor det ville bli enkelt å selge hoveddelen i tomannsboligen ved Volla skole i Lillestrøm.
– I nesten alle norske aviser kan man lese at det er boligboom her i landet, men salget går ikke alltid fullt så bra som media skal ha det til, sier Fagerli.
- Les også: Slik avslører du svindlerne
For fire måneder siden la Fagerli ut huset for salg. Interessen for førsteetasjen i tomannsboligen med supersentral beliggenhet er og blir laber.
– Det overrasker meg. Blant annet på grunn av den gode beliggenheten mente megleren det var stor sannsynlighet for at boligen ville bli solgt over takst allerede etter første visning.
Prisen er nå satt ned 200.000 kroner, forteller Fagerli.
- Les også: Ville priser på hybler
Boligen i Nittedalsgata er ikke hans første erfaring som boligselger. Fagerli har tidligere solgt åtte ganger i forbindelse med flytting, men at salget trekker ut i tid, er en ny er faring.
– Jeg har solgt hus og leiligheter i Oslo, på Romerike og i Bergen, men aldri opplevd lignende. Alle ble solgt etter noen dager, forteller Fagerli.
Boligen i Lillestrøm kjøpte han for to år siden for 2,3 millioner kroner. Prisantydningen er nå 2,550 millioner kroner.
Les mer om: artikkelemnene